Wyjazd językowy – szansa na rozwój Twojego dziecka

Nasze dzieci wzrastają w zupełnie innych warunkach niż my. Z jednej strony mają one zdecydowanie bardziej komfortowe życie, a także większe szanse na rozwój niż my, z drugiej jednak wymaga się od nich coraz więcej już od najmłodszych lat. Większość dzieci i młodzieży uczęszcza nie tylko na korepetycje z przedmiotów przygotowujących do egzaminów gimnazjalnych, maturalnych czy na studia, ale także rozwija swoje różnorodne pasje i umiejętności sportowe, czy artystyczne. Czy jako rodzice możemy pomóc dziecku w wybraniu odpowiedniej ścieżki samorozwoju? Jak odpowiednio zorganizować dla niego czas, aby było w nim miejsce zarówno na naukę, jak i zabawę? Od wielu lat rodzice stają przed tym trudnym wyborem, część z nich myśli perspektywicznie i znając rynek pracy podejmuje decyzję o zapisaniu dziecka na kurs językowy – zwłaszcza języka angielskiego, będącego oficjalnym językiem nie tylko Unii Europejskiej, ale i całego świata. Czy jednak kurs językowy w kraju wystarczy?

Jedną z nowszych alternatyw oferowanych przez profesjonalne studia języka obcego są zagraniczne >wyjazdy dla dzieci. Tego rodzaju forma nauki jest nie tylko wspaniałą przygodą dla naszego dziecka, które może zwiedzić inny kraj, przyjrzeć się jego mieszkańcom i poznać jego kulturę, ale co najważniejsze, jest to doskonała inwestycja na przyszłość. Wyjazd uczy nasze dziecko samodzielności w podejmowaniu decyzji, szybkiego aklimatyzowania się w nowym środowisku, a także pomaga zawrzeć międzynarodowe przyjaźnie. W trakcie takiego wyjazdu, tzw. boarding schools dzieci uczęszczają na intensywne kursy języka angielskiego prowadzone przez profesjonalną kadrę nauczycielską, a dodatkowo mają możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć dodatkowych takich jak jazda konna, golf, tenis, wspinaczka, łucznictwo, hokej na trawie czy sporty wodne. Na dzieci czeka także pakiet wycieczek, które pozwalają z bliska poznać zabytki Anglii, a także podziwiać malownicze krajobrazy. Szkoła organizująca wyjazdy językowe, kładzie także nacisk na bliski kontakt uczestników z kulturą i sztuką oferując liczne wizyty w teatrach, muzeach, a także dodatkowe zajęcia artystyczne.

Pobyt za granicą jest całkowicie bezpieczny dla uczestników wyjazdu. Mają oni zapewnioną profesjonalną opiekę nauczycieli i lekarzy przez 24 godziny na dobę. Dodatkowo cały kurs dzieli się na zajęcia obowiązkowe i pozalekcyjne dostosowane do indywidualnych preferencji ucznia.

Wyjazd językowy umożliwia nie tylko zapoznanie się z kulturą Wielkiej Brytanii, ale także innych krajów, ponieważ w boarding schools biorą udział dzieci i młodzież z całego świata. Międzynarodowe środowisko otwiera więc w naszym dziecku wrażliwość na inne kultury i zwyczaje w nich panujące, oraz pozwala zbudować międzynarodowe znajomości, które pozwolą utrzymywać stałe więzi naszego dziecka z językiem obcym i jego użytkownikami.

Wyjazd taki z pewnością ułatwi naszemu dziecku późniejsze podejmowanie decyzji dotyczących dalszej edukacji w Wielkiej Brytanii i pomoże w określeniu własnej kariery i drogi życiowej.