Siatki zgrzewane

Oczyszczalnie ścieków, budownictwo przemysłowe, użytkowe i energetyczne, zakłady chemiczne to tylko część obszarów działalności gospodarczej, które wykorzystują stal w formie siatek zgrzewanych oraz krat stalowych. Ich największą zaletą jest fakt, że wykonywane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, a także, że odznaczają się wszechstronnym zastosowaniem.

Kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane to elementy konstrukcyjne, które muszą odznaczać się niebywałą wytrzymałością oraz trwałością. Są one bowiem wykorzystywane w branży budowlanej przy realizacji takich projektów, jak, na przykład, budowa schodów, pomostów, rusztowań, koszy na śmieci, ogrodzeń, ale także znacznie większych – budowa ciągów komunikacyjnych czy pokrycie kanałów.

Z racji tego, że nierzadko elementy konstrukcyjne w formie krat pomostowych oraz siatek zgrzewanych znajdują się na zewnątrz budowli, narażone są na działanie czynników zewnętrznych, nierzadko ekstremalnych. Palące słońce, deszcze, śnieg, silny wiatr, a nawet szkodliwe substancje chemiczne nie mogą mieć żadnego wpływu na kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane.

Na szczęście, dzisiejsza technologia stale posuwa się do przodu i możliwe jest tworzenie takich elementów konstrukcyjnych z najwyższej jakości stali. Dzięki temu chronione są one przed korozją czy zniszczeniem wywołanym, na przykład, silnymi podmuchami wiatru. Dodatkowo, dobrze, gdy kraty stalowe wykorzystywane jako elementy podłoża, m.in. schodów, posiadają wysoki współczynnik tarcia.

Takie właściwości antypoślizgowe są możliwe do osiągnięcia nawet w momentach, w których pada śnieg czy deszcz i kraty stalowe stają oblodzone. Wszystko jest możliwe dzięki odpowiednim technikom produkcyjnym. Kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane muszą zapewniać nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa podczas budowy oraz późniejszym użytkownikom elementów konstrukcyjnych stworzonych z krat i siatek, ale również powinny być estetyczne.

Jest to możliwe, ponieważ dzisiaj krata pomostowa i siatki zgrzewane wykonywane są w taki sposób, że z powodzeniem stanowią elementy dekoracyjne wkomponowane w architekturę budowli. Ich dużym atutem jest także możliwość wykonywania ich w rozmiarach zgodnymi z życzeniami każdego klienta.

Takie indywidualne podejście do każdego zamówienia czyni kraty stalowe oraz siatki zgrzewane atrakcyjnymi produktami wykorzystywanymi chętnie w branży budowlanej, chemicznej i wielu, wielu innych.