Samochód z wypożyczalni

Życie bez samochodu. Wiele osób nie może sobie wyobrazić takiej sytuacji. I nie bez powodu. Jak się bowiem okazuje, coraz więcej rodzin korzysta na co dzień z wymienionego środka transportu. Codzienna droga z pracy do domu i na odwrót staje się dzięki autom nie tylko krótsza, ale również bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Takich sytuacji jest oczywiście więcej. Pojazdy są z pewnością ogromnym ułatwieniem dla rodzin z małymi dziećmi. Przewóz tych ostatnich do żłobka, przedszkola czy szkoły dzięki samochodom staje się wielkim ułatwieniem dla wszystkich domowników. Niestety, jak wszystko, auta potrafią niekiedy zawieźć nasze zaufanie. Jeśli samochód pewnego dnia po prostu nie zapali, wszystkie nasze plany mogą szybko runąć. Rozwiązaniem ewentualnego problemu jest wypożyczalnia samochodów. Czy warto z niej skorzystać? Okazuje się, że jak najbardziej. Warto jednak wiedzieć jak się za to w ogóle zabrać.

Rezerwacja samochodu

By wynająć samochód, z reguły najpierw trzeba go zarezerwować. Jak to zrobić? W dobie dwudziestego pierwszego wieku możemy zamówić auto bez wychodzenia z domu. Na przykład za pośrednictwem strony internetowej. Specjalny formularz zgłoszeniowy został stworzony z myślą o klientach planujących wypożyczenie auta już wcześniej. Wbrew pozorom takich sytuacji nie jest mało. Auta zamawiamy na przykład wtedy, gdy wybieramy się do innego kraju czy miasta pociągiem, autobusem lub samolotem, a na miejscu chcemy z kolei wygodnie poruszać się wynajętym pojazdem. Z wypożyczalni aut korzystają również przedsiębiorcy. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie firmy jak wypożyczalnia aut dostawczych, które oferują najem specyficznych pojazdów z przyczepami czy dodatkowym miejscem na towar. W sytuacji, w której nagle potrzebujemy zastępczego auta, możemy skontaktować się z wypożyczalnią telefonicznie.

Odbiór auta

wynajem samochodówWypożyczalnie samochodów działają dzisiaj w każdym większym mieście. Z reguły każda działalność tego typu oferuje swoje usługi właśnie na terenie danej miejscowości i okolic. Wypożyczony samochód można z kolei zabrać ze sobą w dowolne miejsce. W okresie najmu auto znajduje się pod naszą opieką i jest do naszej dyspozycji. Jeśli chodzi z kolei o odbiór samochodu, najczęściej klienci mogą skorzystać z kilku dostępnych punktów odbioru. Firma jest w stanie podstawić pojazd w takie miejsca jak dworzec autobusowy, dworzec kolejowy czy lotnisko. Co ciekawe, tego typu usługi raczej nie są dodatkowo płatne.

Koszty wypożyczenia

Trudno wskazać konkretne koszty związane z wypożyczeniem auta. Jak się okazuje, ostateczna cena wiąże się bowiem z różnymi czynnikami, które klient powinien brać pod uwagę. Na stronach wypożyczalni z reguły podane są ceny za wynajem dzienny lub godzinowy. Niekiedy bardziej opłacalne okazuje się rozliczenie godzinowe, innym razem pracownik zaproponuje nam rozliczenie dzienne. Profesjonalna firma zawsze wskaże rozwiązanie korzystniejsze dla klienta. Nierzadko wypożyczalnia wymaga wpłacenia zwrotnej kaucji na czas wynajęcia samochodu. Nie ma w tym jednak niczego niepokojącego. Dzięki wpłaconej kaucji wypożyczalnia ma bowiem pewność, że kontaktuje się z nią poważny i kompetentny klient.

Dodatkowe wyposażenie samochodu

W ostatnim czasie wypożyczalnie bardzo rozszerzają swoje oferty. Proponują klientom nie tylko auta, ale również dodatkowe wyposażenie. Takie jak chociażby foteliki dla dzieci. Co więcej, te ostatnie dostępne są w różnych wariantach (w zależności od ewentualnego wieku i wagi dziecka). Kierowcy mogą również liczyć na inne wyposażenie pojazdów. Wypożyczalnie oferują swoim klientom takie elementy jak łańcuchy na koła, bagażniki dachowe czy nowoczesna nawigacja. Za niektóre z tych rzeczy nie trzeba nawet dodatkowo płacić.

Wybór auta

Wypożyczalnie samochodów z reguły oferują klientom od kilku do nawet kilkudziesięciu aut. Jeśli firma posiada swoją stronę internetową, to właśnie tam znajdziemy spis aut oraz wszystkie niezbędne na ich temat informacje. Nierzadko przy nazwie pojazdu znajduje się również zdjęcie. Alternatywną opcją – gdy z jakichś względów nie chcemy lub nie możemy wybrać samochodu za pośrednictwem witryny – jest po prostu wizyta w salonie. Na miejscu pracownik pokaże nam wszystkie aktualnie dostępne pojazdy.

Inne informacje

Na jak długo można wypożyczyć auto? Czy samochód może znaleźć się za granicą? Co zrobić, jeśli inny pojazd spowoduje stłuczkę? Na te pytania warto znać odpowiedzi jeszcze zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni. Jeśli chodzi o czas wypożyczenia pojazdu, bardzo często już podczas składania zamówienia określamy okres najmu. Jeśli nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty, rezerwacja jest bezterminowa. Innymi słowy, płacimy za każdy dzień wypożyczenia do momentu, w którym auto będziemy mogli zwrócić. Wypożyczony samochód z reguły można zabrać za granicę. Warto jednak podpytać o to pracownika wypożyczalni. Każde auto oferowane przez wypożyczalnię posiada ubezpieczenie oraz wszystkie niezbędne dokumenty. W przypadku ewentualnej kolizji, z winy innego użytkownika ruchu, wynajmujący nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów z tytułu naprawy czy wymiany części.

Wypożyczalnia aut to działalność, dzięki której nawet awaria prywatnego samochodu nie będzie spędzać nam snu z powiek. Wspomniana firma okazuje się bardzo wygodnym rozwiązaniem również dla osób prowadzących działalność. Jeśli raz na jakiś czas potrzebujemy auta dostawczego, nie musimy inwestować we własny samochód. Wystarczy odpowiednio wcześnie zarezerwować pojazd w zaufanej wypożyczalni.