Projektant wnętrz do nowego domu

Projektant wnętrz do nowego domu

Kupując nowy dom od razu w głowie właściciela pojawia się myśl o wystroju wnętrza. Część osób zapewne zdecyduje się tworzyć koncepcję aranżacji we własnym zakresie. Część jednak uda się po pomoc do profesjonalnego projektanta wnętrz.

Projektant wnętrz to osoba, która doskonale potrafi zrozumieć swojego klienta – odczytać jego oczekiwania i wyjść na przeciw jego poczuciu estetyki. Dodatkowo projektant wnętrz musi posiadać dużą wiedzę oraz doświadczenie – ponieważ ono jest najlepszym gwarantem sukcesu koncepcji aranżacyjnej.

projektant wnętrz

pomieszczenie kuchenne

Podczas pierwszego spotkania z projektantem wnętrz, zleceniodawca przedstawia swoją wizję, oczekiwania oraz planowany kosztorys. Zdarza się oczywiście, że klient pozostawi projektantowi całkowicie wolną rękę w kwestii aranżacji wnętrza – sytuacje takie nie należą jednak do częstych.

Następnie projektant wnętrz przystępuje do stworzenia koncepcji aranżacji. Bardzo często stworzenie atrakcyjnego projektu wymaga od niego odwoływania się do innych kultur, religii, sztuki … – inspiracji szukać on może właściwie wszędzie. Projektant wnętrz, który chce odnieść sukces musi być artystą, który potrafi tworzyć projekty ponadprzeciętne, zachwycające odbiorcę i oryginalne.

wizualizacja

miejsce wypoczynku

Jednym z najbardziej lubianych przez klientów narzędzi jakim posługują się projektanci wnętrz są wizualizacje architektoniczne. Dzięki nim nasz projektant ma możliwość podzielenia się z klientem swoją koncepcją w najbardziej trafiający sposób. Fotorealistyczna wizualizacja pozwala każdemu, nawet laikowi bez zmysłu przestrzennego, zrozumieć koncepcje projektanta. Ci z pośród projektantów, którzy narzędzia takie jak wizualizacje wykorzystują należą do najbardziej popularnych.

wnętrze

koncepcja wnętrza ciągu komunikacyjnego

Dobry projektant wnętrz posiada zazwyczaj bogate portfolio zrealizowanych projektów. Przed przystąpieniem do realizacji wnętrza warto jest więc zapoznać się z jego wcześniejszymi projektami. Dzięki temu potencjalny klient ma możliwość wglądu w poziom i klasę swojego projektanta wnętrz.

Dodaj komentarz