Niezbędne akcesoria dla kotów i psów

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez towarzystwa swoich ukochanych pupili. Ponad połowa Polaków posiada w murach swoich domów czworonożnych przyjciół, którzy są prawdziwymi członkami rodziny. Jednak aby zadbać o swoje zwierzątko należy mu zapewnić kilka niezbędnych rzeczy.

Pierwszym z nich musi być wygodne legowisko. Powinno być one odpowiednio duże, aby psiak, czy kot bez problemu się w nim zmieścił. W przypadku psów, gdzie przedział rozmiarowy jest znacznie szerszy, należy zwrócić uwagę również na to, żeby posłanie nie było za duże, ponieważ wtedy czworonóg może nie czuć się bezpiecznie.

Psy i koty zostawiają po sobie różne ślady w gospodarstwie domowym. W przypadku psów jest to między innymi sierść, która w okresie lnienia znajduje się w każdym zakamarku domu, dlatego bardzo ważnym akcesorium jest szczotka do sierści, dzięki której za wczasu wyczeszesz luźne kosmyki, a psu zapewnisz wyjątkowy masaż. W przypadku kotów elementem niezbędnym jest kuweta. Pamiętaj, aby regulanie wymieniać żwirek zapewniając twojemu kotu komfort.

Wiadomo, że każde zwierzę lubi zabawę. W ostatnich latach na rynku akcesoriów dla zwierząt domowych pojawiły się ciekawe zabawki, których zadaniem jest rozwój intelektualny czworonogów. Najczęściej są to gumowe lub plastikowe pudełka, lub zestaw pudełek/schowków, do których wkładając przysmak kotów, czy psów zapewnimy im przednią zabawę. Budowa zabawki zazwyczaj wymaga od czworonoga jakiegoś określonego zachowania, które umożliwi dotarcie do przysmaku. Może to być użycie łapy do otwarcia pudełka, lub nos którym należy toczyć piłkę, z której wypadają smakołyki.

W przypadku psów nie można również zapomnieć o zakupie smyczy. Jej wybór powinien być uwarunkowany wielkością i siłą psa. Smycze są dostępne zarówno w formie tradycyjnej, jak i w wersji zwijanej, dzięki czemu można szybko dostosować długość smyczy.

Zakup zwierzęcia domowego wiąże się z wieloma obowiązkami i szeregiem wydatków. Taka decyzja powinna być solidnie przemyślana, aby uniknąć niechcianych problemów i niezadowolenia. Należy także liczyć się z tym, że każde zwierzę jest inne, każde ma swój niepowtarzalny charakter i osobowość.