Nieruchomości komercyjne

Rozwój gospodarki w Polsce spowodował wzmożony popyt na wielkopowierzchniowe galerie handlowe. W całym kraju od początku lat dziewięćdziesiątych otwierane są nowe centra zakupowe. Drobne sklepy oraz ulice handlowe w większości polskich miast Polski stopniowo tracą na znaczeniu, a punkt ciężkości przesuwa się w kierunku oferujących kompleksową usługę parków handlowych.
Parki handlowe posiadają zdecydowanie najszerszą ofertę co powoduje, że konsumenci właśnie do nich udają się najczęściej w poszukiwaniu niezbędnego towaru. Oprócz możliwości zrobienia zakupów klient ma tutaj również możliwość zrelaksowania się w centrum rozrywki oraz odwiedzenia licznych restauracji serwujących posiłki różnych kuchni.
Poziom nasycenia powierzchniami handlowo-usługowymi w Polsce wciąż jeszcze jest zdecydowanie niższy niż w innych krajach Europy Zachodniej, mimo to jednak jeżeli chodzi o ich wielkość Polska jest krajem w której projekty parków handlowych należą do największych.
W ostatnich latach firmy zajmujące się komercjalizacją obiektów oraz realizacją projektów inwestycyjnych z zakresu parków handlowych oraz wielkopowierzchniowych galerii rozpoczęły wiele nowych projektów. Polskie firmy realizują projekty nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach sąsiedzkich. Przykładowo, firma Resco International zajmuje się również rynkiem ukraińskim na którym dotychczas udało jej się z sukcesem przeprowadzić kilka projektów.

Dodaj komentarz