Największe nieruchomości hotelowe

Najwyższe hotele na świecie znajdują się w Chinach oraz w Dubaju.

Szanghaj jest celem dla tych wszystkich, którzy pragną spędzić noc na ogromnych wysokościach. To tu stoją dwa najwyższe budynki świata: Park Hyatt oraz Grand Hyatt Shanghai. Pierwszy z nich znajduje się w biznesowej dzielnicy Pudong i wznosi się na 492 metry dysponując 174 pokojami. Na ostatnich piętrach znajdują się restauracje oraz bary, z których roztacza się przed gośćmi hotelowymi piękny widok na miasto. Drugi hotel ma wysokość 421 metrów i posiada 555 pokoi, w których zamontowano sięgające sufitu okna. Dzięki temu goście mogą podziwiać panoramę metropolii.

Z najwyższych nieruchomości na świeci słynie także Dubaj. Jednak dopiero na trzecim miejscu plasuje się dubajski wieżowiec Rose Rotana, który wznosi się na 333 metry. Kolejnym dubajskim hotelem mogącym się poszczycić wysokością 321 metrów i jednocześnie będącym najdroższym hotelem na świecie jest Burj Al Arab. Nocleg w tym obiekcie to cena rzędu 1900 euro. Hotel zaopatrzony jest także w lądowisko dla helikopterów.

Dla porównania, najwyższym hotelem w Polsce jest pięciogwiazdkowy InterContinental, który znajduje się w Warszawie i mierzy 164 metry