Kocie zabawki

Koty to tylko na pozór zwierzątka niezależne. Jeśli mamy w swoim domu mruczącego czworonoga, powinniśmy zapewnić mu odpowiednią opiekę oraz pielęgnację. Warto przede wszystkim zadbać o to, by zwierzak miał kilka zajmujących zabawek. Tych ostatnich jest na rynku w ostatnim czasie stosunkowo dużo. Produkty tworzone z myślą kotach można zakupić w różnych cenach i rozmiarach. Najprostsze, nieduże zabawki to koszt kilku, kilkunastu złotych. Niektóre zabawki są z kolei prawdziwym kocim placem zabawach, za który zapłacimy nawet kilkaset złotych. Jak się zatem okazuje, wybór jest naprawdę duży. Nowych zabawek możemy szukać nie tylko w tradycyjnych sklepach zoologicznych. Obecnie wielu właścicieli decyduje się na zakup akcesoriów z rozbudowanych sklepów online. Niektórzy są z kolei zwolennikami tworzenia zabawek własnoręcznie.

Zakup zabawki w sklepie zoologicznym

Kocie zabawki znajdziemy dzisiaj w zasadzie w każdym sklepie zoologicznym. Ciekawe akcesoria proponują właścicielom również większe markety spożywcze. W tego typu miejscach tworzone są specjalne działy, w których kupimy nie tylko karmę, ale również akcesoria do pielęgnacji i zabawy. Obecnie jednym z najlepszym producentów tego typu produktów jest chociażby zolux, którego zabawki z pewnością znajdziemy na sklepowych półkach. Jakie produkty wybierane są przez właścicieli kotów najczęściej?

Pojedyncze zabawki dla dużych i małych kotów

W sklepach znajdziemy różne drobne zabawki przeznaczone przede wszystkim dla kotów. Są to na przykład zestawy myszek (często na baterie), lasery z kolorowymi światełkami czy inne nieduże zabawki montowane na długich patyczkach. W przypadku takich akcesoriów bardzo często człowiek także musi zaangażować się w zabawę z kotem. Warto poświęcić na takie interakcje przynajmniej kilka minut dziennie. Dzięki temu kot nie tylko miło i aktywnie spędzi czas, ale również przywiąże się do nas emocjonalnie.

Kocie królestwo – drapaki, legowiska, tunele, domki…

Drapaki, wielopoziomowe legowiska i domki to niezwykle interesujące akcesoria dla kotów. Najprostsze konstrukcje zawierające wspomniane elementy kosztują około kilkudziesięciu złotych. Większe, przeznaczone często nawet dla kilku kotów, to koszt rzędu kilkuset złotych. Bardzo często proponowane akcesoria zawierają również długie tunele, w których kot spędza na zabawie nawet kilka godzin dziennie. Warto podkreślić, iż wspomniane konstrukcje są zatem bardzo funkcjonalne. Kot może się w nich ukryć, wyspać i bawić. Jeśli posiadamy wolne środki, warto w taki „produkt” jak najbardziej zainwestować.

Do wielu kocich zabawek dołącza się kocimiętkę, która z reguły wpływa na zwierzaki pozytywnie. Sprawia, że czworonogi stają się weselsze i bardzie skore do zabawy. Co ciekawe, kocimiętkę można zakupić nawet w sprayu, dzięki czemu bez problemu możemy spryskać wszystkie zabawki kota. Czasami zdarza się, że na zapach zwierzak reaguje negatywnie. W takich przypadkach należy zrezygnować z kocimiętki. Warto jednak pamiętać, że interesujące zabawki są w stanie zachęcić kota do zabawy bez dodatkowej „oprawy”.