Atrakcyjne domy pod Poznaniem

Każdy z nas chciałby mieć dom z ogródkiem. Są to najczęstsze marzenia, pojawiające się w umysłach osób dorosłych. Ale już od dziecka wyobrażamy sobie, jak będzie wyglądał nasz dom z ogromnym oknem w dużym pokoju, kominkiem, stołem na środku i ogrodem pełnym kwiatów i drzew. Nie zawsze udaje nam się to marzenie od razu zrealizować, bo kiedy kończymy studia, ledwo stać nas na kredyt mieszkaniowy. Ale z biegiem lat, gdy nasza rodzina się powiększa, czujemy, że nadszedł odpowiedni moment, by wyprowadzić się z małego apartamentu do domu, w którym każdy będzie miał swój kąt, a dzieci będą mogły bawić się bezpiecznie w swojej własnej piaskownicy. Jest bardzo wiele zalet posiadania własnej działki. Jedną z nich jest cisza, spokój, niezależność i swoboda.

Mieszkanie jest wygodnym rozwiązaniem, gdy studiujemy i pracujemy w centrum, wychodzimy wieczorami z domu, żyjemy dynamicznie i nie zastanawiamy się na razie nad przyszłością. Własny dom natomiast, jest rozwiązaniem dla osób ustatkowanych, małych i dużych rodzin, które chciałyby zostawić coś po sobie dla swoich dzieci i wnuków. W takim przypadku jest to nie tylko komfort, ale także wspaniała inwestycja. Jeżeli chcemy, aby dom pozostał w rodzinie przez wiele pokoleń, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o jego lokalizacji. Ma ona ogromne znaczenie, ponieważ zagospodarowanie przestrzenne miast i ich okolic zmienia się wraz z upływem lat. Jeśli zależy nam na spokoju i ciszy, musimy zatem wybrać lokalizacją oddaloną od miasta. Możemy także zdecydować się na osiedle, na którym znajdują się szeregowce lub wolnostojące domy okolice Poznania są do tego idealnym miejscem.

Zakup działki wymaga ostrożności i dalekosiężnego planowania, by wszystko poszło po naszej myśli. W pierwszej kolejności musimy zastanowić się nad okolicą. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, miłym sąsiedztwie, dobrym zaopatrzeniu, miejscach do zabawy dla dzieci, bliskości szkół i przedszkoli, powinniśmy zdecydować się na osiedle domów jednorodzinnych. W tym przypadku nie będziemy odseparowani od sąsiadów, ale z pewnością cieszyć się będziemy większą swobodą niż w mieszkaniu. Coraz więcej rodzin decyduje się jednak na zakup działki i samodzielną budowę domu z dala od miejskiego zgiełku, w lesie, na wsi otoczonej polami lub jeziorami. Takie miejsce ma oczywiście mnóstwo zalet. Jedną z nich jest spokój oraz możliwość pełnego relaksu wśród natury. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie działki są zazwyczaj oddalone od miasta o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów i nie posiadają dogodnego dojazdu w postaci brukowanych dróg osiedlowych. Jeżeli podobają nam się wiejskie posiadłości, rustykalne domy okolice Poznania oferują mnóstwo takich miejsc.
Sporo ludzi ceni sobie swobodę w wyborze planu architektonicznego oraz zagospodarowania całej działki. Wówczas możemy samodzielnie lub na zlecenie konkretnego architekta wybrać ilość pomieszczeń i układ pokoi. Czasami jednak zależy nam na czasie, wtedy dobrym rozwiązaniem okazuje się zakup działki z domem w stanie surowym lub gotowym do zamieszkania. Wiele rodzin przekonują właśnie takie gotowe domy okolice Poznania cieszą się w tym przypadku sporym zainteresowaniem. Działki poza miastem maja zazwyczaj większa powierzchnię niż te, na osiedlach domów jednorodzinnych. W zależności od gminy zróżnicowane są także ich ceny. Musimy pamiętać, że wysokość kosztów zależy od wielu skomplikowanych czynników.

Największy wpływ na cenę ma przede wszystkim lokalizacja oraz wielkość i rodzaj użytkowania działku. Mówiąc o samym położeniu, dobrze jest również wspomnieć o czynnikach, które w znacznym stopniu koszt obniżają lub zwiększają. Do tych negatywnych czynników należy odległość od takich miejsc jak stacja benzynowa, tory kolejowe, lotnisko, cmentarz, tereny przemysłowe, oczyszczalnie ścieków i tym podobne. Cenę działki podnoszą warunki naturalne terenu praz odległość od parków zieleni, szkół, przedszkoli, przystanków autobusowych, tramwajowych lub stacji metra, uwarunkowania komunikacyjne i wiele innych. Bardzo ważna jest historia działki oraz jej przyszłość. Znając konkretne plany zagospodarowania przestrzennego, będziemy mogli ustrzec się przed ewentualnym hałasem w przyszłości podczas gdy zależy nam wyłączeni na spokoju. Wysokość ceny obniża także obecność w pobliżu dróg tranzytowych. Autostrady i drogi szybkiego ruchu zakłócają nie tylko spokój, ale również bezpieczeństwo.nowoczesne mieszkanie

Jeżeli zatem zależy nam przede wszystkim na przyjaznym miejscu do zamieszkania dla nas samych i naszej rodzinie oraz następnych pokoleń, musimy się dobrze zastanowić przed zakupem działki pod zabudowę. Podczas gdy domy wolnostojące to wspaniała alternatywa, musimy być co do konkretnego miejsca przekonani, a to wymaga czasu. Warto poznać plany zagospodarowania przestrzennego całego osiedla, a nie tylko najbliższego sąsiedztwa. Jeżeli coś jest niejasne lub podejrzane, nie powinniśmy decydować się na zakup nieruchomości. Najważniejsza jest przejrzystość i pewność, w czym pomóc mogą pośrednicy i rzeczoznawcy majątkowi. Nie powinniśmy kusić się na oszałamiające okazje. Warto przede wszystkim podejść do zakupu domu z rozwagą, zdając sobie sprawę, że wpłynie to na całe nasze życie. Jeżeli nie orientujemy się w cenach i zasadach panujących na rynku nieruchomości, dobrze jest odpowiednio wcześniej znaleźć odpowiednia osobę, która przybliży nam wszelkie reguły i rozwiąże niejasności.

Jeśli chodzi o nowe mieszkania centrum nie jest jedyną pożądaną lokalizacją. Coraz więcej osób ucieka z miasta, decydując się na wolnostojące domy. Okolice Poznania i innych większych miast to bardzo dobry wybór miejsca zamieszkania. Mając prace w centrum, zazwyczaj bez żadnych problemów dojechać można do podmiejskich osiedli, które charakteryzują się spokojem, bezpieczeństwem, ciszą, wspaniałą architekturą i atrakcyjnym wyglądem. Do wyboru mamy zarówno zamknięte osiedla strzeżone, składające się z domów szeregowych, jak i jednorodzinnych willi. Oferta jest bogata. Każdy może wybrać coś dla siebie, nawet jeśli wolimy absolutną ciszę i chcemy zaszyć się w lesie lub przy jeziorze.